Boże Narodzenie poza domem – czyli gdzie zrelaksować się w święta

Boże Narodzenie poza domem – czyli gdzie zrelaksować się w święta

Większość z nas kojarzy święta Bożego Narodzenia z prezentami, uroczystą kolacją i pięknie ustrojonym domem. To magiczny czas, który najczęściej spędza się z najbliższą rodziną. Co jednak powiecie na Boże Narodzenie za granicą? Coraz więcej osób decyduje się na to, aby zamiast przyrządzania potraw i przygotowywania się do kolacji zrelaksować się na piaszczystej plaży za granicą. Zobacz, gdzie w tym roku warto spędzić święta Bożego Narodzenia.

Laponia

Jeśli zależy Wam na tym, aby poczuć klimat świąt, ale jednocześnie nie chcecie spędzać długich godzin na przyrządzaniu jedzenia i marzy Wam się jakaś odmiana, to idealnym kierunkiem świątecznej podróży będzie Laponia w Finlandii. Jest to jedno z najbardziej świątecznych miejsc na Ziemi i można tam poczuć prawdziwego ducha świąt. W końcu to właśnie w Laponii mieszka św. Mikołaj i jego uroczy zaprzęg reniferów. To świetny kierunek podróży dla rodzin z dziećmi. Spotkanie ze św. Mikołajem, pogłaskanie renifera i wspólne wieczory przy kominku z herbatą będą frajdą dla całej rodziny.

Rzym

To Włoskie miasto potrafi zachwycać o każdej porze roku, jednak podczas świąt jest szczególnie klimatyczne. Można uczestniczyć tam w pasterce, którą prowadzi sam papież Franciszek. Świąteczna wizyta w Rzymie to też doskonała okazja do tego, aby przejść się ulicami Rzymu, które są rozświetlone tysiącami lampek i wyglądają naprawdę romantycznie. Jeśli nadal nie masz planów na święta i marzy Ci się wyjazd, to koniecznie rezerwuj bilety lotnicze do Rzymu. Przyda Ci się karta kredytowa i kilka bliskich osób, z którymi spędzisz wyjątkowe święta.

Madera

Jeśli chcecie poczuć odrobinę wiosny w grudniu, to możecie odwiedzić Maderę. Stolica wyspy podczas świąt jest pięknie przystrojona światełkami, a mieszkańcy biorą udział w artystycznych widowiskach, których nie brakuje na ulicach. Co ciekawe praktykuje się tam także takie tradycje jak pasterka, na ulicach można spotkać szopki, a w restauracjach można spróbować świątecznych potraw, które są charakterystyczne dla tamtych stron.

Praga

Praga jest oblegana przez turystów cały rok i zawsze wygląda pięknie. Trzeba jednak przyznać, że podczas Bożego Narodzenia wygląda jeszcze piękniej niż zawsze. Na Placu Wacława i Starym Mieście organizowany jest jarmark bożonarodzeniowy. Można na nim kupić ozdoby świąteczne, wypić grzane wino lub zjeść przepyszne słodycze. Praga jest blisko Polski, dlatego praktycznie każdy może wsiąść w auto i spędzić święta właśnie tam. Karta kredytowa w dłoń i rezerwuj nocleg na Boże Narodzenie w Pradze!

Dodaj komentarz