Co warto wiedzieć o kredycie samochodowym

Co warto wiedzieć o kredycie samochodowym

Polacy coraz chętniej poruszają się samochodami i coraz częściej je kupują. Dla wielu z nas jest to najlepszy środek transportu, który pozwala na szybkie przedostanie się, z jednego punktu, do drugiego. Nie jest to jednak mała inwestycja, a wymarzone auto może niekiedy kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Co w przypadku gdy nie dysponujemy taką gotówką, a mimo wszystko zależy nam na przemieszczaniu się szybko i wygodnie własnym autem? Rozwiązaniem może okazać się kredyt samochodowy https://splatapozyczek.pl/. Zobacz, co to jest i gdzie kredyt samochodowy wato wziąć.

Czym jest kredyt samochodowy


Kredyt samochodowy co to jest? Jak sama nazwa wskazuje, jest to kredyt dzięki, któremu możemy sfinansować zakup wymarzonego auta. Co ważne za pożyczone środki możemy kupić nie tylko nowe auto, ale także używane. Decydując się na kupno używanego auta z komisu, często zamiast kredytu samochodowego wybieramy kredyt gotówkowy. Niepotrzebnie, ponieważ kredyt na samochód oferuje lepsze warunki niż kredyt gotówkowy, który ma krótki okres kredytowania oraz wysokie oprocentowanie.

Gdzie mogę dostać kredyt samochodowy?


Skoro już wiesz kredyt samochodowy co to jest, to pewnie zastanawiasz się, gdzie kredyt samochodowy można otrzymać. Ofertę takiego rodzaju finansowania znajdziesz zarówno w tradycyjnych bankach, jak i prywatnych firmach pożyczkowych. Banki wymagają od kredytobiorcy spełnienia kilku podstawowych warunków takich jak posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej czy nawet wykupienie AC i ustanowienia banku współwłaścicielem auta. O wiele szybszym rozwiązaniem będzie nawiązanie kontaktu z ekspertem kredytowym Spłata Pożyczek, który załatwi w naszym imieniu wszelkie formalności i przeprowadzi przez cały proces kredytowania.

Czym charakteryzuje się kredyt samochodowy?


Kredyt samochodowy jest tańszy niż gotówkowy, jednak wiąże się to z dodatkowymi wymaganiami, które musisz spełnić. Po pierwsze kredyt na samochód możesz przeznaczyć tylko i wyłącznie na ten cel. Dodatkowo samochód, który kupisz z tak pozyskanych środków finansowych, jest zabezpieczeniem dla banku przez cały okres spłaty kredytu. Musisz więc pogodzić się z tym, że w jakiś sposób dzielisz auto z bankiem, w którym zdecydowałeś się na zobowiązanie. Może to być poważną przeszkodą, gdy nagle stwierdzisz, że chcesz sprzedać auto, a do całkowitej spłaty kredytu zostało Ci jeszcze trochę czasu. W przypadku gdy wziąłeś kredyt gotówkowy na dowolny cel, nie musisz się tym martwić, a samochód możesz sprzedać w każdej chwili.

Czy mogę sprzedać auto w okresie kredytowania?


Co w momencie, gdy po jakimś czasie uznasz, że auto, które kupiłeś, nie sprostało Twoim wymaganiom i chcesz je sprzedać, aby kupić inne? W takiej sytuacji musisz iść do banku i poprosić o pozwolenie na sprzedaż auta. Ze środków, które otrzymasz w taki sposób, musisz spłacić raty kredytu, które jeszcze Ci zostały. Możesz także ubiegać się o przeniesienie zabezpieczenia na inne auto, którego wartość jest podobna do dotychczasowej wierzytelności.


Dodaj komentarz