Jak nie przegapić dobrych promocji na żywność?

Jak nie przegapić dobrych promocji na żywność?

W ramach pojedynczej promocji na żywność możemy z reguły oszczędzić kilka-kilkanaście złotych, jednak biorąc pod uwagę, jak wiele artykułów spożywczych kupujemy przeciętnie w miesiącu, wielokrotne korzystanie z różnych promocji na dłuższą metę może oznaczać naprawdę spore oszczędności. Jest to o tyle istotne, że żywność nie należy niestety do towarów tanich i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej mogą mieć problem z jej zakupem w regularnych cenach.

Dobre promocje na żywność są niekiedy reklamowane w telewizji czy radiu, ale nie zawsze akurat uda nam się na daną reklamę natrafić. Dodatkowo, w takiej reklamie jest zazwyczaj czas na omówienie promocji tylko na jeden lub ewentualnie kilka produktów, a do tego nie mamy czasu na spokojne zapoznanie się z ofertą. Możemy więc zapytać: jak można mieć pewność, że nie przegapi się żadnych świetnych promocji na żywność? Odpowiadamy poniżej!

Korzystaj z gazetek promocyjnych

Gazetki promocyjne są rozwiązaniem wszystkich wymienionych powyżej problemów. Zawierają informacje nie tylko o jednej lub kilku promocjach, ale zazwyczaj kilkunastu lub kilkudziesięciu. Możemy zaglądać do nich wielokrotnie, o dowolnej porze i sprawdzać ceny, gramaturę produktów i nie tylko. Są więc niezwykle wygodnym i praktycznym rozwiązaniem.

Wbrew pozorom nie musimy wybierać się po kolei do wszystkich interesujących nas sklepów, aby pozyskać ich aktualne gazetki. Oczywiście możemy to zrobić, jeśli mamy taką ochotę, ale będzie to wymagało sporej inwestycji czasowej. Znacznie lepszą opcją jest skorzystanie z możliwości obejrzenia gazetek promocyjnych w sieci. W Internecie łatwo dostępne są gazetki promocyjne Lidl oraz gazetki wszystkich innych dużych sieci sklepów, ale nie tylko – często spotkać można także gazetki sklepów bardziej lokalnych.

Zapisuj przecenione produkty, które chcesz zakupić

Warto zawsze przy przeglądaniu gazetek zrobić listę przecenionych produktów, wraz z informacją, w jakim sklepie dany towar się znajduje, ile kosztuje i do kiedy trwa promocja. Dzięki temu, kiedy już będziemy planowali wyjazd na zakupy, będziemy dokładnie wiedzieli, gdzie i kiedy się udać, aby zakupić wszystkie potrzebne produkty w dobrych cenach.

Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że dysponując listą, której będziemy ściśle się trzymać, unikniemy wydawania pieniędzy na produkty, które być może w rzeczywistości nie są nam potrzebne i które nie zostaną zużyte. Oznacza to znacznie mniejszą ilość wydanych pieniędzy, co z pewnością dla każdej rodziny jest istotną kwestią.

Dodaj komentarz