Kredyt przez Internet – czy to rzeczywiście dobre rozwiązanie?

Kredyt przez Internet – czy to rzeczywiście dobre rozwiązanie?

Można już w tym momencie powiedzieć, że Internet opanował nasze życia. Za jego pomocą między innymi zdobywamy wiedzę czy kontaktujemy się z innymi. Na wiele sposobów zdołał ułatwić nam życia tak, że wiele czynności można wykonać bez wychodzenia z domu. Należą do nich oczywiście zakupy – niektórzy osobiście robią już tylko zakupy spożywcze (chociaż też niekoniecznie), a we wszystko inne zaopatrują się w sieci. Więc czemu nie bankowość? Niemal każda osoba posiadająca konto bankowe z pewnością zdaje sobie sprawę z możliwości jego obsługi przez Internet. Taką opcję oferują już prawie wszystkie banki. Co jednak z kredytami? Zaciąganie zobowiązań w sieci kojarzy nam się głównie z firmami pożyczkowymi i często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że pozwalają na to nawet niektóre tradycyjne banki. Tylko czy kredyt przez Internet https://habzafinanse.com.pl/kredyt-online-dla-zadluzonych/jest faktycznie dobrą opcją? Na czym on polega i czy jest bezpieczny?

Jak wziąć kredyt za pomocą Internetu?

Najpierw należy zaznaczyć, że nie każdy bank to umożliwia. W dobie wszechobecnej mobilności opcja ta pojawia się jednak coraz częściej. Zazwyczaj cały proces przebiega bardzo prosto. Za pomocą strony internetowej banku wypełniamy formularz, w którym wskazujemy jaka kwota nas interesuje, po co jej potrzebujemy i podajemy wszystkie dane, których oczekiwano by od nas w oddziale stacjonarnym. Może się nawet okazać, że nie będziemy musieli załączać zaświadczenia o dochodach, jeśli jesteśmy już klientem danego banku.

Całość nie powinna nam zająć dłużej niż kilkanaście minut. Nie dość, że jest to bardzo wygodne, to jeszcze szybkie – w zależności od tego, o jakiej porze i w który dzień tygodnia złożyliśmy wniosek odpowiedź będziemy mogli otrzymać już nawet po kilkunastu minutach. Umowę zawrzeć można w tradycyjny sposób, a więc podpisać dostarczoną przez kuriera papierową kopię, jest jednak także i inne rozwiązanie. Mowa oczywiście o przelewie weryfikacyjnym, po którego zaksięgowaniu pieniądze powinniśmy otrzymać bardzo szybko. Jak widać, kredyt przez Internet został stworzony z myślą o tym, aby zabierał jak najmniej czasu i był maksymalnie uproszczony.

Czy branie kredytów przez Internet jest bezpieczne?

Nie musimy bać się o nasze dane osobowe, jeśli bierzemy kredyt w renomowanym banku. Nie warto ryzykować i korzystać z usług niesprawdzonych, podejrzanych stron. Zawsze należy się także podwójnie upewnić, czy trafiliśmy na pewno na stronę banku, a nie podróbkę – czasami wystarczy zrobić jedną literówkę w adresie strony, aby trafić na witrynę oszusta. Ponadto, zwłaszcza jeśli nie podpisujemy umowy w wersji papierowej, a jedynie wykonujemy przelew weryfikacyjny, powinniśmy uważnie przeczytać warunki kredytu.

Wygodna forma zaciągania takiego zobowiązania kusi do „przeklikiwania” kolejnych okienek i akceptowania wszystkich warunków bez dokładnego zapoznania się z nimi. Jest to błąd, ponieważ później może się okazać, że na przykład będziemy musieli zapłacić wysoką prowizję, o której informacji nie doczytaliśmy. Tak naprawdę największe ryzyko, jeśli interesuje nas kredyt przez Internet występuje ze strony nie kredytodawcy, a kredytobiorcy. Strona banku z pewnością jest odpowiednio zabezpieczona przed wszelkimi atakami i kradzieżą danych, ale komputer przeciętnego klienta – być może nie.

Bezpieczna bankowość w sieci

Żeby uniknąć jakichkolwiek problemów, powinniśmy przez rozpoczęciem swojej przygody z bankowością internetową zadbać o kilka kluczowych spraw. Nie tylko kredyt przez Internet, ale także normalne użytkowanie konta może potencjalnie okazać się niebezpieczne. Priorytetem powinno być posiadanie dobrego i aktualnego oprogramowania antywirusowego, zarówno na komputerze, jak i telefonie, jeśli korzystamy z aplikacji mobilnych banku.

Dodatkowo nie powinniśmy logować się na konto gdzie popadnie, a już z pewnością nie w miejscach publicznych lub przy wykorzystaniu powszechnie dostępnej, darmowej i niezabezpieczonej sieci Wi-Fi. Wybrany przez nas PIN nie powinien być łatwy do zgadnięcia, czyli na przykład składać się z naszej daty urodzenia lub ciągu tych samych cyfr. Podobnie nasze hasło do konta nie powinno być imieniem dziecka czy małżonka, a losowym ciągiem znaków, zawierającym cyfry, małe i duże litery oraz znaki specjalne.

Kredyt przez Internet może być szybkim, wygodnym rozwiązaniem, dzięki któremu unikniemy wycieczki do stacjonarnego oddziału banku. Należy go jednak zaciągać z rozwagą.

Dodaj komentarz