Prezent na roczek – co wybrać na pierwsze urodziny dziecka?

Prezent na roczek – co wybrać na pierwsze urodziny dziecka?

Pierwsze urodziny maluszka są wyjątkowym wydarzeniem, które warto uczcić w odpowiedni sposób. Z tej okazji rodzice bardzo często organizują urodziny, w których biorą udział najbliżsi dziecka. W tym momencie często pojawia się także pytanie, co kupić takiemu maluchowi i jaki prezent będzie najlepszy na pierwsze urodziny. Przygotowaliśmy dla Ciebie wraz z https://splatakredytow.pl/ kilka praktycznych pomysłów na to, jakie upominki najlepiej sprawdzą się na pierwsze urodzin – niektóre z nich mogą posłużyć nawet kilka lat.

Jeździk

Roczne dziecko często stawia już swoje pierwsze kroki, a jego energia jest nie do opisania. Właśnie dlatego jednym z praktyczniejszych prezentów może okazać się jeździk, którym dziecko będzie mogło poruszać się zarówno po domu, jak i po podwórku. Wspomaga on pracę nóg i zachęca malucha do ruchu, który jest bardzo ważny od najmłodszych lat. Może on przybierać różne ciekawe kształty, dla chłopców można wybrać wyścigówki, samochodziki i rowerki, a dla dziewczynki jeździki w kolorze różowym np. w kształcie konika. Wybór jest bardzo duży i jest to prezent, który posłuży dziecku dłuższą chwilę.

Namiot lub domek

Małe dzieci uwielbiają ukrywać się przed rodzicami za zasłonkami lub pod stołem. Jest to cześć ich zabawy, którą można uatrakcyjnić poprzez kolorowy namiot lub domek, w którym zmieści się jedynie maluch. Dziewczynkom na pewno spodoba się zabawka w kształcie domku, z oknami, w której znajdzie się miejsce na zabawki. Z kolei chłopcu można kupić tipi, w którym poczuje się jak prawdziwy Indianin.

Pchacze

Jest to zabawka, która może wspomóc dziecko w nauce chodzenia w bezpieczny sposób. Warto wybierać modele, które wyposażone są w możliwość regulacji prędkości kręcenia się kółek. W miarę umiejętności dziecko będzie chodzić coraz szybciej i wtedy będzie można wyregulować kółka w taki sposób, aby nadążały za ruchami dziecka. Takie pchacze mogą przybierać wiele ciekawych kształtów i mogą być dodatkową atrakcja podczas wspólnego spaceru.

Klocki

Pierwsze urodziny to moment, w którym można podarować dziecku jego pierwsze klocki. Oczywiście nie mogą być one za małe i najlepiej jakby były wykonane z naturalnego drewna. W sklepach można znaleźć wiele zestawów, które spodobają się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Klocki rozwijają umysł dziecka i pobudzają mózg do tworzenia, będą także dobrym rekwizytem do nauki kształtów. Dla bezpieczeństwa możesz także wybierać spośród klocków miękkich i kartonowych.

Dodaj komentarz