W jaki sposób możemy płacić kartą w internecie

W jaki sposób możemy płacić kartą w internecie


Obecnie każda z osób posiadających konto osobiste w ramach swojego rachunku otrzymuje również karę, za pośrednictwem której może dokonywać transakcji bezgotówkowych lub wypłacać pieniądze z bankomatów. Jednak funkcjonalność karty nie kończy się na tych dwóch możliwościach. Coraz częściej dokonujemy zakupu towarów lub usług przez internet i to właśnie płatności internetowe są obecnie jedną z najpopularniejszych form płatności. Posiadając zwykłą kartę, bez problemu możemy dokonywać tego typu transakcji. Jak płacić kartą przez internet? W jakich przypadkach najczęściej będziemy wykorzystywać kartę do płatności przez internet? W jaki sposób wykonywać płatności internetowe bezpiecznie? 

Jak płacić kartą przez internet? 

Płatność w internecie należy do bardzo łatwych czynności i wykonanie jej nie zajmie więcej niż kilka chwil. Pierwszą jednak rzeczą, którą powinniśmy zrobić przed wykonaniem pierwszej takiej transakcji, jest sprawdzenie, czy nasza karta ma odpowiednie limity ustawione w bankowości internetowej. W celu sprawdzenia tego warto sprawdzić zakładkę “karty” w naszej bankowości, a następnie dostosować limit do naszych potrzeb. Po pomyślnym ustawieniu limitów transakcyjnych możemy przejść do procesu zakupów. Do tego będą nam niezbędne właśnie dane z karty takie jak dane właściciela, data ważności karty, a także jej numer. Wszystkie te dane są dobrze widoczne na jednej stronie karty. Do autoryzowania transakcji niezbędne jest podanie unikalnego 3-cyfrowego kodu CVC, który umieszczony jest na tylnej części karty zaraz przy podpisie. W zależności od naszego banku może istnieć potrzeba autoryzacji takiej transakcji przez bankowość mobilną lub kod SMS. 

Za co możemy zapłacić w internecie? 

Na ten moment w internecie możemy zapłacić za każde zakupy, jakich zdecydujemy się dokonać. Z reguły sklepy internetowe umożliwiają nam wybór jednej z wielu form płatności, a płatność kartą pojawia się tam praktycznie zawsze. Są jednak takie usługi, za które niezbędne jest zapłacenie kartą w internecie. Rezerwacja lotu, hotelu lub samochodu jest możliwa tylko za pośrednictwem płatności karta w internecie. Należy jednak pamiętać o tym, by płatności w internecie odbywały się w sposób bezpieczny i chroniącą naszą prywatność i pieniądze. Ze względu na fakt, iż kod CVC jest kodem autoryzacyjnym, pod żadnym pozorem nie możemy podawać go osobom postronnym. W przypadku wielu banków nie ma czegoś takiego, jak dwustopniowa autoryzacja płatności internetowych co sprawia, iż osoba niepowołana będąca w posiadaniu danych naszej karty może bez ograniczeń wykonywać transakcje bez jej fizycznego posiadania. Aby dowiedzieć się dokładnie, jak płacić kartą przez internet, wejdź na stronę https://cardina.pl/blog/jak-placic-karta-kredytowa-przez-internet-poradnik.

Dodaj komentarz