Chcesz auto, ale nie masz gotówki – kredyt załatwi sprawę

Chcesz auto, ale nie masz gotówki – kredyt załatwi sprawę

To chyba jeden z najpoważniejszych zakupów, jakich dokonujemy w dorosłym życiu. Zakup własnego pojazdu. Czterech kółek, jednośladu – nieważne – jedni lubią takie, drudzy inne pojazdy. W każdym razie, fakty są takie, że nie zawsze mamy wystarczająco dużo środków, by pozwolić sobie na załatwienie takiego zakupu drogą gotówkową.

Co to w praktyce oznacza? Ano tyle, że trzeba pomyśleć o jakimś wsparciu. I tak, najrozsądniej będzie sięgnąć po wsparcie w postaci kredytu. Tak tak, mamy różne dedykowane rozwiązania, które pozwolą na zakup pojazdu.

Nówka? Nie ma mowy!

Tak reaguje sporo ludzi na pytanie, czy kupiliby nowy samochód z salonu. A to, że traci na wartości w momencie wyjazdu z salonu jakieś 15%, to znowu, że po prostu za drogi. Takim osobom, przyda się opcja w postaci – kredyt na samochód używany. To dobre rozwiązanie, jednak zanim się zdecydujesz musisz dokładnie poznać ograniczenia w takich ofertach w bankach.

Przykładowo, samochód nie może być starszy, niż 10 lat. Oczywiście reguły w całości zależne są od tego, gdzie finalnie szukasz sposobu na gotówkę.
Podobnie wygląda sprawa wówczas, gdy przedmiotem Twojego zainteresowania/zakupu będzie motocykl.

Tu też wiadomo, koszta są spore. Na szczęście jednak, kredyt na motocykl to też już rozwiązanie spotykane w bardzo wielu bankach. Praktycznie każdy pojazd można dzisiaj wziąć na kredyt, więc trzeba po prostu pilnować tego, byśmy byli dobrze zorientowani w tematyce.

Podsumowanie

Krótko mówiąc, pamiętaj o jednym. Każda taka forma kredytowania – czy to kredyt na auto czy też na jakikolwiek inny pojazd, ma sens. Pod warunkiem, że będziesz się bezpośredni najpierw przygotowywać do tego, by zwracać uwagę na wszystkie najważniejsze kwestie. Rzeczywiste koszta kredytu – wszystkie, nie tylko samą ratę. Ubezpieczenie oraz wszelkie inne opłaty, to jest najwalniejsze.

Przeglądaj oferty, wyciągaj wnioski i po prostu podejmuj dobre decyzje. Dobre, czyli takie, które nie są oparte o pośpiech i brak konkretów w działaniu. W kredytach nie ma miejsca na działanie pod wpływem impulsu.

Dodaj komentarz