Faktoring dla małych firm w Monevii

Faktoring dla małych firm w Monevii

Małe firmy z reguły nie mogą sobie pozwolić na zbyt długie oczekiwanie na płatności od kontrahentów. Odroczenie płatności nawet o kilka tygodni może spowodować, że kiedy przyjdzie pora wypłacania wynagrodzeń pracownikom czy zakupu nowych surowców bądź towarów, konta firmy będą puste. Z drugiej strony odmawianie odraczania płatności faktur może nie zostać przyjęte zbyt entuzjastycznie i doprowadzić do utraty obecnych bądź potencjalnych klientów. Na pomoc w takiej sytuacji przychodzi faktoring dla małych firm w Monevii. Czym się on charakteryzuje?

Wysokość obrotów i rozmiar firmy nie mają znaczenia  

Małe, młode i nieposiadające dużych obrotów firmy mogą napotkać na problem, na przykład podczas wnioskowania o kredyt w banku. O odmowę nie trzeba się jednak obawiać w przypadku faktoringu w Monevii, ponieważ nie wiąże się on z weryfikacją zdolności kredytowej, a rozmiar firmy czy wysokość jej obrotów nie ma szczególnego znaczenia.

Faktura musi być nieprzeterminowana, a jej wartość przekraczać 700 złotych – to wystarczy, aby kwalifikowała się ona do odkupienia przez Monevię. Ze względów bezpieczeństwa konieczna będzie także weryfikacja tożsamości, jednak na szczęście jest ona prosta i szybka. Nie musimy w celu jej przeprowadzenia nawet wychodzić z domu, a wystarczy, że dostarczymy skan lub zdjęcie swojego dowodu osobistego oraz potwierdzenie faktu, że dokonaliśmy przelewów niezbędnych składek ZUS.

Dlaczego warto skorzystać z faktoringu dla małych firm w Monevii?

Dzięki faktoringowi małe firmy mogą utrzymać płynność finansową bez ryzyka utraty kontrahentów, więc z pewnością jest to opcja, o której warto pomyśleć. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Monevia oferuje nowym klientom, w tym również mikro i małym przedsiębiorcom, limit transakcji wynoszący na początek aż 50 000 złotych.

Jest to ceniona firma o ugruntowanej pozycji na rynku, z której usług skorzystało już tysiące firm, w związku z czym zwracając się do niej, możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z wiarygodnym, rzetelnym usługodawcą. Nie istnieje ryzyko, że zostaniemy oszukani, a sama rejestracja w platformie do sprzedaży faktur jest całkowicie bezpłatna.

Współpraca z Monevią cechuje się dużą swobodą – sami decydujemy, jak często chcemy sprzedawać faktury. Możemy robić to wiele razy w ciągu miesiąca, ale też jedynie okazjonalnie. Istnieje możliwość sprzedaży zarówno całych pakietów faktur, jak i pojedynczych sztuk. Co dość nietypowe, mamy możliwość zbycia zarówno faktur wystawionych w złotówkach, jak i innych walutach, tak więc oferta ta powinna zainteresować również firmy działające na arenie międzynarodowej.

Dodaj komentarz