Konsolidacja chwilówek po terminie – czy jest możliwa?

Konsolidacja chwilówek po terminie – czy jest możliwa?

Z trudnościami finansowymi w mniejszym lub większym stopniu boryka się bardzo wiele osób. Nagła utrata pracy, przedłużający się remont mieszkania, problemy ze zdrowiem wymagające kosztownych konsultacji czy zabiegów. Przyczyn jest mnóstwo, a problem jeden – skąd wziąć na to wszystko pieniądze? I tu z pomocą przychodzą firmy pożyczkowe, które znacznie chętniej niż banki udzielają wsparcia finansowego. 

Pozabankowy sektor finansowy to prężnie rozwijająca się gałąź gospodarki. Oferuje klientom coraz więcej możliwości, zakres usług stale rośnie, a to sprawia, że coraz więcej osób korzysta właśnie z takiej formy uzyskania gotówki. Niestety zdarza się, że bierzemy kilka pożyczek w tym samym czasie. A to bardzo często prowadzi do sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie spłacać ich terminowo.

Na czym polega konsolidacja chwilówek?

W sytuacji, gdy na zaspokojenie naszych potrzeb finansowych nie wystarcza jedna chwilówka, bierzemy drugą, a później kolejną. Wszystkie te pożyczki mają określone terminy spłat i określone wysokości rat. 

Regulowanie kilku takich zobowiązań jednocześnie nie jest łatwym zadaniem. Budżet domowy zostaje porządnie nadszarpnięty i niejednokrotnie dochodzi do niewywiązywania się z uiszczania spłat na czas.

To komplikuje sytuację pożyczkobiorcy, odsetki rosną, a pieniędzy na spłaty coraz bardziej brakuje. Rozwiązaniem przewidzianym dla osób w takiej właśnie trudnej sytuacji finansowej jest konsolidacja chwilówek, czyli połączenie kilku zobowiązań finansowych w jedną pożyczkę.

Oznacza to, że kilka rat regulowanych w różnych terminach zostaje zamienione na jedną mniejszą ratę spłacaną w jednym terminie na jedno konto bankowe. Jest to nie tylko uproszczenie formalności, ale również wydłużenie terminu spłaty.

Co zrobić, gdy nie jesteśmy spłacać pożyczek w terminie?

Jeśli o pomoc w spłaceniu kilku zadłużeń zwrócimy się do banku, obsługujący nas pracownik sprawdzi naszą historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej, a to niestety może oznaczać odmowę.

Warto wówczas zainteresować się usługami pozabankowych instytucji finansowych, które pożyczek udzielają w oparciu o mniej restrykcyjne zasady, umożliwiając w ten sposób uzyskanie wsparcia finansowego osobom, które w bankach nie miały na nie szans. Szczególnie dotyczy to osób, które mają przynajmniej jedno z zobowiązań niespłacane w terminie.

W takim przypadku konsolidacja chwilówek po terminie oferowana przez pozabankowe firmy pożyczkowe jest rozwiązaniem, które umożliwi spłatę zadłużenia w dłuższym terminie.

Problemy finansowe nie są rzadkością, dlatego rynek finansowy oferuje wiele produktów. Jednak kilka pożyczek, które nie są spłacane w terminie, jest poważnym problemem. Psuje historię kredytową i bardzo często uniemożliwia skorzystanie z usług banków.

W takiej sytuacji warto zainteresować się, co mają nam do zaproponowania pozabankowe firmy pożyczkowe, gdyż konsolidacja chwilówek jest często jedynym rozwiązaniem dla pożyczkobiorcy.

Dodaj komentarz