Konto firmowe – jak najprościej porównać wszystkie oferty?

Konto firmowe – jak najprościej porównać wszystkie oferty?

Dobrze dobrane konto bankowe będzie tanie, łatwe w obsłudze i bogate w użyteczne funkcje. Takie kryteria można przyjąć zarówno dla kont osobistych, jak i firmowych, przy czym klienci biznesowi wykonują zwykle transakcje częściej i na znacznie większe kwoty, w związku z czym w ich przypadku dobór właściwego konta jest jeszcze bardziej istotny.

Co zrobić, żeby szybko i sprawnie porównać wszystkie, bądź co najmniej większość ofert dostępnych w danej chwili na rynku? Jak się nie pomylić i nie pominąć korzystnej oferty, która będzie być może mniej widoczna, niż cała rzesza mniej atrakcyjnych propozycji? Najważniejsze wskazówki w tym zakresie zebraliśmy dla Was poniżej. Zapraszamy!

Najlepszy sposób na proste dobranie właściwego konta

Każda firma może mieć inne wymagania i potrzeby w zależności od takich kwestii, jak obroty, wielkość, branża czy doświadczenie. Banki są tego świadome, w związku z czym wiele z nich oferuje nie jedno, a wiele różnych kont firmowych, tak, aby każde przedsiębiorstwo mogło znaleźć coś dla siebie. W związku z tym, żeby znaleźć dobre konto firmowe porównanie tylko kilku ofert, nie wystarczy. Trzeba być bardzo dokładnym.

W pierwszej kolejności powinno się zastanowić, czego właściwie się od konta oczekuje. Pewne podstawowe operacje będą przydatne dla każdej firmy, ale w przypadku tych bardziej niszowych bywa już różnie. Przykładowo, jeśli firma często współpracuje z zagranicznymi klientami, to tanie przelewy np. poza Polskę, ale w ramach Unii będą dla niej dużą oszczędnością.

Kiedy już firma będzie wiedziała, na jakie parametry chce zwracać uwagę, najprostszym sposobem na znalezienie odpowiedniego konta będzie skorzystanie z internetowego rankingu. Jednak nie pierwszego lepszego, a takiego, który będzie wiarygodny. Kluczowe jest, aby został stworzony przez ekspertów, był regularnie aktualizowany, a także pozwalał na wygodne filtrowanie ofert, tak, aby wyłuskać z nich tylko te spełniające pewne podstawowe warunki postawione przez klienta.

W razie czego konto firmowe można zmienić, ale lepiej dobrze wybrać od razu

Firma nie jest na zawsze przywiązana do jednego konta bankowego, więc gdyby wybrane konto jednak nie spełniło oczekiwań, w teorii można zmienić je na inne. W praktyce przedsiębiorca musi podawać swój numer konta różnym instytucjom państwowym, a także kontrahentom i jakakolwiek modyfikacja w tym zakresie będzie uciążliwa.

Warto więc poświęcić czas (dzięki wspomnianym powyżej rankingom nie zajmie wiele), aby od razu dobrać odpowiednią opcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.