W jakim banku najlepiej wziąć kredyt gotówkowy?

W jakim banku najlepiej wziąć kredyt gotówkowy?

Banków w Polsce działa stosunkowo dużo, a każdy z nich ma co najmniej jeden kredyt gotówkowy do zaoferowania. Oznacza to konieczność przejrzenia i porównania co najmniej kilkunastu różnych ofert. Co gorsza, na pierwszy rzut oka mogą być one do siebie bardzo podobne, ciężko jest więc osobie nieposiadającej specjalistycznej wiedzy dojść do tego, która z nich jest dla niej najatrakcyjniejsza. Każdy ma też inne potrzeby, oczekiwania i możliwości finansowe. W takim razie w jakim banku najlepiej wziąć kredyt gotówkowy?

Sytuacja na rynku jest zmienna

Polski rynek kredytowy zmienia się stosunkowo dynamicznie, ciągle też pojawiają się nowe oferty, czy to sezonowe, czy na przykład skierowane do określonych grup zawodowych. Oznacza to, że nie da się jednoznacznie wskazać, w jakim banku najlepiej wziąć kredyt, ponieważ taka porada szybko się zdezaktualizuje. Nie jest to jednak równoznaczne z tym, że trzeba marnować ogrom czasu i energii, aby samodzielnie zapoznawać się z wszystkimi ofertami, zapisywać ich parametry i sprawdzać, które są najciekawsze.

Zamiast tego możemy po prostu sprawdzić najlepszy kredyt gotówkowy bez zaświadczeń w jednym z 20 banków za pomocą dostępnych w Internecie porównywarek i rankingów. Całkowicie za darmo otrzymamy zebrane w jednym miejscu wszystkie najważniejsze oferty, wraz z ich kluczowymi parametrami (RRSO, prowizją, oprocentowaniem, okresem spłaty, maksymalną kwotą).

Szybko zauważymy, które z nich są warte bliższej uwagi i dokładnego zapoznania się z propozycją, a które możemy z góry odrzucić, ponieważ już na pierwszy rzut oka wydają się mało atrakcyjne. Warto zwrócić przy tym uwagę, aby korzystać z rzetelnej porównywarki, dostarczającej jedynie sprawdzone, wartościowe i prawdziwe informacje.

Sprawdź, czy kwalifikujesz się do oferty specjalnej

Poza ogólnodostępnymi dla każdego ofertami kredytów, wiele banków ma również propozycje dla określonych grup. Na przykład do swoich stałych klientów, którzy prowadzą u nich od jakiegoś czasu rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Musimy jednak być z takimi ofertami ostrożni, ponieważ wbrew pozorom nie zawsze są one lepsze niż te, z których może skorzystać każdy.

Poza tym na ciekawe oferty kredytów mogą niekiedy liczyć na przykład lekarze, prawnicy, nauczyciele, żołnierze czy policjanci, a więc przedstawiciele zawodów zaufania publicznego. Ponadto, dofinansowany przez państwo kredyt studencki uznawany jest za jeden z najtańszych sposobów na pożyczenie sporej sumy pieniędzy. Liczyć mogą na niego studenci zaoczni, wieczorowi i dzienni, ale nie każdy może z niego skorzystać – obowiązuje limit dochodu, ponadto należy posiadać żyranta.

Dodaj komentarz