Finanse na wczasach – ile wydają Polacy?

Finanse na wczasach – ile wydają Polacy?

Gotówka na wczasach to konieczność

Bez pieniędzy na wczasy nie warto jechać. O wiele lepiej jest zabrać jakąś sumę i korzystać z niej na różne rozrywki. Rodzice i dzieci zasługują na to, by mieć porządne wakacje. Ile wydaje się na wakacjach? Podobno nad Bałtykiem można wydać nawet 800 złotych dziennie. Jest to całkiem dobra kwota, nie za wysoka, nie za niska, ale dająca dostęp do zakupu przekąsek, jedzenia, napojów oraz rozrywek. Dzieci nad morzem oczekują doskonałej zabawy i mogą ją mieć. Na wczasach można wydać każdą kwotę – szczególnie jadąc na wypoczynek z dziećmi. Gofry, lody, zabawki, wejścia do muzeum, wypożyczanie łóżek plażowych i setki innych wydatków kosztują naprawdę krocie. Jest to taka mała studnia bez dna. Warto zatem zadbać o zaplanowanie budżetu i jadąc na tydzień z rodziną zabrać ze sobą ok. 10 000 – 12 000 złotych. Kwoty są spore, ale nikt na wczasach nie chce czuć się biedny. Warto wziąć karty kredytowe, a gotówki pewną ilość na wypadek, gdyby nie wszędzie można było płacić kartą i nie było np. czynnego bankomatu.

Odkładać czy pożyczać?

Takie pytanie pojawia się bardzo często. Jest to trudne zagadnienie – nie każdy ma zasoby finansowe, zatem pożyczanie pieniędzy na wakacje stało się normą i sprawą bardzo popularną. Pracownikom nieraz brakuje pieniędzy, więc pożyczają, jednak jest to pewne obciążenie domowego budżetu i sposób na wydawanie kroci na spłatę kredytu. Lepiej – jeśli już trzeba pożyczyć – sięgać po pieniądze z kasy zapomogowo-pożyczkowej. Takie podejście sprawdza się o wiele lepiej i daje sposób na uzyskanie gotówki bez oprocentowania. Tam, gdzie jest kasa zapomogowo-pożyczkowa można sobie na takie podejście pozwolić. Coraz więcej osób docenia takie podejście i chce mieć więcej pieniędzy na wakacje. Można odłożyć chociaż połowę gotówki, a później dobrać pieniądze z kredytu. Tak jest najlepiej, a niejedna osoba ma szansę na uzyskanie nieocenionego wsparcia finansowego.

Podsumowania zdań kilka

Podsumowując, wyjazd czterech osób na wczasy jest drogi. Jednak chociaż tydzień spędzony nad morzem, jeziorem, w Polsce lub za granicą daje poczucie relaksu. Warto o tym wiedzieć i spokojnie z tego korzystać. Niejedna osoba doceni możliwość miłego spędzania wolnego czasu w dowolnym miejscu na ziemi. Warto o tym pomyśleć zawczasu – wyjazd najlepiej zaplanować kilka miesięcy wcześniej, aby móc cieszyć się nim doskonale. Coraz więcej osób docenia możliwość spędzania czasu z rodziną, ale poza domem, w sposób relaksujący, przyjemny i dający doskonały potencjał.

Dodaj komentarz