Gdzie można znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny?

Gdzie można znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny, z uwagi na swoją z reguły wysoką kwotę i długi okres spłaty, powinien być zaciągany bardzo ostrożnie. Nie powinno się korzystać z pierwszej oferty, która rzuci się w oczy, ponieważ łącznie ofert tego rodzaju można znaleźć kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt. Są więc duże szanse, że, jeśli poszuka się dokładniej, natrafi się na jeszcze lepszą propozycję.

Jeśli jednak ktoś dotychczas nie miał okazji szukać kredytu hipotecznego, może nie wiedzieć, jak się za to zabrać i co zrobić, żeby na pewno nie przepłacić. W takim razie, gdzie można znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny? Doradzamy!

Gdzie szukać kredytu hipotecznego?

Osoba, która planuje zaciągnąć kredyt hipoteczny, ale nie wie, który bank i którą ofertę (ponieważ w jednej instytucji może być dostępna więcej niż jedna) wybrać, ma przed sobą kilka możliwości. Różnią się one między innymi skutecznością, a także czasem, który trzeba na nie poświęcić. Pierwszym rozwiązaniem jest samodzielne wchodzenie po kolei na stronę internetową każdej instytucji finansowej, zapisywanie parametrów poszczególnych kredytów, obliczanie ich kosztów i ostatecznie porównanie ze sobą poszczególnych propozycji. Jak łatwo się domyślić, to bardzo czasochłonny i męczący proces, podczas którego nietrudno o pomyłkę.

Druga opcja polega na skorzystaniu z dostępnych w Internecie rankingów i porównywarek. Agregują one oferty wielu banków w jednym miejscu, a dodatkowo z reguły są darmowe. Pozwalają one oszczędzić czas, natomiast trzeba wziąć pod uwagę, że nie wszystkie z nich są wiarygodne i aktualizowane na bieżąco. Nie należy więc całkowicie im ufać. Dodatkowo, samo porównywanie parametrów poszczególnych kredytów “na oko” to za mało, więc i tak należy samodzielnie obliczyć koszt zobowiązania dla każdej oferty, aby na pewno wybrać tę właściwą.

Najlepszy sposób na znalezienie atrakcyjnego kredytu

Trzecie i najlepsze wyjście opiera się na zwróceniu się po pomoc do specjalisty. Z pomocą eksperta kredyty hipoteczne w Poznaniu będzie można pozyskać w krótkim czasie i bez niepotrzebnych nerwów, a także, co najważniejsze, na korzystnych warunkach. To ekspert zajmie się porównywaniem poszczególnych ofert, a klientowi zostaną przedstawione już tylko te najlepsze.

Trzeba też podkreślić, że wsparcie doradcy obejmuje także etap wnioskowania o kredyt, a nie tylko wyboru oferty. Dzięki temu nie dość, że będziemy mieli pewność odnośnie do tego, że zaciągane zobowiązanie jest korzystne, ale też nie będzie trzeba martwić się o związane z nim formalności. Dzięki wsparciu specjalisty zostaną one ograniczone do minimum.

Ekspert Finansowy Poznań

Plac Andersa 5
Poznań, 60-101
woj. wielkopolskie

Dodaj komentarz