Jak zarabiać pieniądze w młodym wieku.

Jak zarabiać pieniądze w młodym wieku.

Młodzi ludzie, między 16-18 rokiem życia dopiero zaczynają wchodzić w dorosłość, a co za tym idzie, potrzebują coraz więcej pieniędzy na swoje mniejsze lub większe wydatki wydatki. Czy to na rozwój, wyjścia ze znajomymi, aby odłożyć na studia czy aby odciążyć rodziców z kosztów swojego utrzymania. Mogłoby się wydawać, że bez żadnego doświadczenia, w młodym wieku, ucząc się znalezienie pracy jest bardzo trudne, jednak nic bardziej mylnego. Na umowie zlecenie lub umowie o pracę może być zatrudniona osoba młodociana już od 13 roku życia (umowa zlecenie). W przypadku starszej młodzieży w grę wchodzi też umowa o pracę. Wszystko jednak opiera się na specjalnych zasadach, nieco różniących się od zasad zatrudniania osób pełnoletnich.

Jak może zarabiać uczeń poniżej 18 roku życia?

Poza spełnieniem odpowiednich zasad pracy, co leży po stronie pracodawcy, najważniejsze jest samo znalezienie jej. Oto kilka przykładów, które być może zainspirują się do pójścia w którymś z kierunków.

Zbiory warzyw i owoców. Najpopularniejsza opcja zarobku, zwłaszcza dla dzieci wychowanych na wsi. W sezonie, który zaczyna się wiosną a kończy późną jesienią przy uprawie owoców i warzyw zawsze brakuje rąk do pracy. Rolnicy potrzebują pomocy, dlatego chętnie oferują pracę osobom, które chcą sobie dorobić. Zaletą są stosunkowo duże zarobki. To świetna opcja dla młodocianych, jednak może być obiciążająca fizycznie.

Praca w gastronomii. Kebaby, restauracje czy fast foody ciągle poszukują młodych, energicznych osób na stanowisko na przykład kelnera. Plusem takiej pracy są ewentualne napiwki.

Prowadzenie bloga na Instagramie. Ta opcja wymaga całkiem dużego wkładu własnego – należy poświęcić czas na rozwój, mieć pomysł na content, umieć trafić do odbiorcy. Jeśli jesteś osobą kreatywną i nie boisz się zaryzykować – spróbuj! Dochód z tego typu pracy zazwyczaj przynoszą umieszczane w postach reklamy produktów.

Copywriting. To w mojej opinii zajęcię wymagające najmniej energii, do którego potrzebujesz jedynie laptopa i umiejętności pisania oraz nieco kreatywności. Copywriting to w dużym skrócie pisanie tekstów różnego rodzaju na zlecenie. W internecie istnieje mnóstwo poradników i filmów, jak zacząć to robić – warto odwiedzić portale dla copywriterów i sprawdzić, czy tego typu praca, prosto z własnego fotela, ci odpowiada

Wyżej wymienione możliwości to tylko początek listy zajęć, które może zarobkowo wykonywać praktycznie każdy poniżej 18. roku życia. Najważniejsze, co musisz mieć, aby zacząć zarabiać to cel, motywacja oraz odrobina wolnego czasu, którego w młodym wieku zdecydowanie nam nie brakuje.

Dodaj komentarz