Jaki jest koszt kupna działki pracowniczej?

Jaki jest koszt kupna działki pracowniczej?

Działki w ogrodach działkowych są nadal potrzebne

Pandemia pokazała jak wiele osób poszukuje działek. Kawałek ziemi, mały domek czy altana, stały się marzeniem Polaków podczas pandemii. W tym czasie stały się one niezbędne i zyskały na znaczeniu. Niejedna osoba docenia takie domki i rośliny, ponieważ w czasie pandemii ma okazję miło spędzić wolny czas, dystansując się i nie narażając na zakażenie koronawirusem.

Przed pandemią działki były niedrogie

Już za 1000-2000 złotych można było kupić taką działkę. W drugiej połowie 2020 roku ceny poszybowały w górę i osiągnęły pułap 7-30 000 złotych. Obecnie, w 2021 roku, trudno kupić działkę za mniej niż 10 000 złotych, a dobrze urządzone działki mogą kosztować dwa-trzy razy więcej. Jest to spora kwota i nie każdy zamierza tyle wydać na zakup działki. O wiele lepiej jest kupić niedrogą działkę, ale nie zawsze jest na to szansa. Co wpływa na cenę działki? Następujące czynniki są kluczowe:

* popyt na działki

* lokalizacja działki – centrum miasta, jego obrzeża, blisko do jeziora czy morza – to wszystko ma znaczenie

* zagospodarowanie – jeśli na działce jest domek oraz dużo krzewów i drzew, a działka jest świetnie utrzymana to wówczas koszt jest bardzo wysoki. Jeśli jednak działka jest skromna, nie ma na niej wielu roślin i domu przypominającego dom mieszkalny, to cena będzie znacznie niższa.

Czy warto kupić działkę?

Zdecydowanie tak. Jest to inwestycja, która sprawdza się przez wiele lat. Taka działka jest podstawą i znakomicie się sprawdzi w wielu sytuacjach. Porządna działka to miejsce pożądane przez wiele osób, wyjątkowe i efektowne. Można tam uprawiać rośliny, opalać się, urządzić rodzinne spotkanie, zorganizować kameralnego grilla. Należy zachowywać się spokojnie, nie naruszać porządku i dbać o działkę. Spełnienie takich oczekiwań jest naprawdę kluczowe. Nieraz ludzie chcą mieć działki tylko do odpoczynku – wówczas trawa, dwa drzewka i rabatka z kwiatami wystarczy. Relaks na własnej działce jest niezapomniany – starsze osoby uprawiają warzywa i owoce, dbając o własne przetwory. Dla niebogatego emeryta takie przetwory mają znaczenie i są cennym uzupełnieniem domowego jadłospisu. Działka ma zatem wiele ról – chociaż działek jest coraz mniej to pandemia pokazała, że własna działka to ważne miejsce, dobrze oceniane i ładnie utrzymywane. Coraz więcej osób pragnie mieć taką piękną oraz bardzo efektowną działkę w dobrej cenie. Solidna jakość, elegancja i efektowność sprawdzają się naprawdę doskonale. Ładna działka to piękne miejsce, które warto jak najczęściej odwiedzać.

Dodaj komentarz