Jakie kieszonkowe wziąć na wakacje?

Jakie kieszonkowe wziąć na wakacje?

Kieszonkowe na wakacjach się przyda

Wakacje to koszt noclegów i wyżywienia, a także dojazdu na miejsce. Oprócz poniesienia takich kosztów trzeba mieć też kieszonkowe na różnorodne wydatki. Podczas tygodniowego pobytu nad morzem dla czteroosobowej rodziny trzeba mieć ok. 2000-3000 złotych kieszonkowego. Dlaczego tak dużo? Odpowiedź jest prosta – dzieci zużyją największą część tego budżetu na gofry, lody, karuzele, pamiątki znad morza i tysiące innych rzeczy. Rodzice będą musieli się ograniczyć, ale też nie zechcą zrezygnować z lampki wina, wyjścia do kina wieczorem czy innych przyjemności. Rejsy statkiem czy inne atrakcje dla całej rodziny kreują sore koszty. Z tego powodu dobrze jest mieć pewien budżet także na takie przyjemności. Takie kieszonkowe powinno się mieć podczas wakacji nad morze, w górach czy nad jeziorami.

Za granicą też nie będzie taniej

Kieszonkowe poza Polską też nie jest niskie. Trzeba mieć przy sobie około 1000 euro dla dwóch osób, a jadąc na dwa tygodnie z dziećmi najlepiej wziąć około 2000 euro. Wydatki są spore, a wakacje nie są czasem, gdy ktoś chciałby się ograniczać. Dobrze jest zatem wziąć więcej – zawsze przecież można wydać mniej i zaoszczędzić. Singiel przez tydzień w Grecji potrzebuje około 500 euro na drobne wydatki, na wino, lody, wycieczki miejscowe i pamiątki z podróży. Nie jest to mała kwota, ale wakacje są raz w roku i to już jest jakaś atrakcja. Warto o tym pamiętać. Polacy doceniają taki relaks i chcą mieć możliwość nie liczenia się z groszem chociaż raz w roku. Nieco mniej można zabrać jadąc na Ukrainę – tam wszystko jest tańsze i nie trzeba mieć ogromnych kwot, aby dobrze odpocząć. Jest to oczywista sprawa. Polacy doceniają relaks i chcą z niego korzystać. Dobrze jest zaplanować odpoczynek tak, aby móc odpocząć miło, przyjemnie, komfortowo. Dla Polaków taki relaks to dobra sprawa. Jeśli brakuje pieniędzy to można naruszyć limit kredytowy w koncie lub zaciągnąć kredyt czy też pożyczkę. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale można z niego czasami skorzystać. Zagraniczne wojaże bywają kosztowne, ale warto jest miło spędzić czas. Polacy doceniają taki odpoczynek i chętnie z niego korzystają. Zagranica to doskonały odpoczynek, który sprawdza się naprawdę bajecznie i na to zawsze można liczyć.

Czy warto jeździć na wakacje? Zdecydowanie tak – mimo wydatków można naładować akumulatory i miło spędzić czas. Bez pracy, trosk i codziennych problemów. Od tego przecież są wakacje – nawet jeśli jest to tylko tygodniowy wyjazd to i tak warto z niego skorzystać.

Dodaj komentarz