Kredyty – czasy niepewne ekonomicznie

Kredyty – czasy niepewne ekonomicznie

Przynajmniej dla niektórych z nas wydaje się, że banki w czasach niepewnych ekonomicznie powinny raczej ograniczyć zawieranie umów kredytowcyh. Teoretycznie tak powinno być, ale państwa dają tym najpewniejszym bankom bardzo ciekawą możliwość. Mowa tu rzecz jasna, że jeśli klient bierze kredyt to jest tak, że to bank kupuje za niego mieszkanie lub popularne auto użytkowe do firmy i co równie istotne bank może robić to za wirtualne pieniądze, czyli za środki, których praktycznie nie posiada. Pewna część ekonomistów (https://pozyczkolog.pl/ ) nazywa to wirtualnymi pieniędzmi i zwiększaniem inflacji. wiele znaczy też i to, że klienci banków spłacają te kredyty za pomocą realnych środków. Dlatego też banki zarabiają na tym konkretnym zjawisku, choć ono musi być kontrolowanym przez przepisy panujące w danym państwie.

Upadające instytucje finansowe.

Kryzys ekonomiczny niestety wpływa na ludzi biorących kredyty na mieszkania lub na samochody. Mowa tu o tym, że firmy te tracą tę prężność działania, a ich właściciele przestają spłacać kredyty. W zjawisku tym nie ma nic zaskakującego i co równie istotne bank przejmujący nieruchomości, samochody, a czasami nawet maszyny rolnicze próbuje je potem upłynnić. Zazwyczaj udaje się tego typu ( https://pozyczkolog.pl/ ) dobra sprzedać klientom indywidualnym lub firmom, ale jeśli kryzys ekonomiczny się pogłębia i upadają kolejne firmy, to ze sprzedażą takich wartościowych przedmiotów nie jest najłatwiej, a przez to że kolejne firmy upadają robi się jeszcze słabiej. Jednym słowem po pewnym czasie może nawet dojść do tego, że jeden z banków ogłosi upadłość. Przed tą upadłością może go rzecz jasna uratować pomoc konkretnego państwa, ale ta pomoc też swoje kosztuje, bo bank ratuje się za pieniądze podatników i w praktyce może to oznaczać także zwrot tych premii dla dyrektorów i kierowników, po to by uratować konkretny bank wraz z oszczędnościami wielu obywateli.

Wychodzenie z kryzysu ekonomicznego.

Pewna część z nas doskonale wie o tym, że taki typowy kryzys ekonomiczny trwa jakieś cztery lub pięć lat, czyli nie często trafia się taki znacznie bardziej poważny kryzys. Mowa tu o tym, że ten o wiele poważniejszy trafi się ten raz na jakieś sześćdziesiąt lub siedemdziesiąt lat i potrwa dwukrotnie dłużej lub nawet trzy razy dłużej od typowego. Równie wiele znaczy też i to, że gdy się on już kończy, to miejsce tych upadłych firm zajmują nowe i powraca ta chęć na branie kredytów, a banki zaczynają zlecać produkcje nowych reklam, po to by zainteresować klientów jakąś nową opcją. Takie nowe opcja oznaczają także zarobek dla banku i to głównie ze względu na zwiększanie zainteresowania.

Dodaj komentarz