Kredyty i pożyczki dostępne przez Internet.

Kredyty i pożyczki dostępne przez Internet.

Bez względu na sytuację ekonomiczną i gospodarczą kraju kredyty i pożyczki cieszą się popularnością. Popularność ta rosła stopniowo, jeszcze kilkanaście lat temu mało kto pomyślałby o zaciągnięciu pożyczki na zagraniczne wakacje. Dzisiaj natomiast stało się to standardem i nikogo nie dziwi. Polacy zadłużają się praktycznie na wszystko – nowy samochód, kupno mieszkania, wakacje, sprzęt RTV i AGD, remont w mieszkaniu, wesele itd. Idąc z biegiem postępu ostatnimi laty można zaobserwować narastającą kultowość pożyczek i kredytów online. Nie są one jeszcze tak powszechne jak udzielanie kredytów w stacjonarnych placówkach, ale może się to zmienić w najbliższych latach. W czym tkwi fenomen zaciągania zobowiązań przez Internet? Jakie są wady i zalety tego procesu? Wszystkiego dowiecie się właśnie tutaj.

1. Rozwój bankowości online.

Rozwój technologi pozwolił bankom i podobnym placówkom poszerzyć zakres swojego działania. Praktycznie każda dziedzina życia w przeciągu ostatnich dwudziestu lat poczyniła krok milowy, przenosząc płaszczyznę swoich wpływów również do Internetu. Aplikacje bankowe, bankowość internetowa, zakładanie kont przez internet czy przelewy natychmiastowe przynoszą ogromne wpływy wszystkim placówkom. Dlatego też poszerzają one swój wymiar do udzielania kredytów i pożyczek na odległość.

2. Zalety internetowych zobowiązań.

Kluczowym i podstawowym walorem udzielania kredytów i pożyczek online jest wygoda. Ludzie z natury nie przepadają za ogromem dokumentacji, staniem w kolejkach, oczekiwania na decyzję banków. Świetnym wyjściem dla nich jest zatem załatwienie wszystkich formalności nie wychodząc z domu. Jest to nie tylko duża oszczędność czasu i dyskrecja ale i o wiele mniej formalności niż w stacjonarnych oddziałach, które można dokonać w dogodnym dla Was czasie a nie w godzinach pracy placówki. Bank, po wypełnieniu wniosku o kredyt na podstawie sald z Waszego konta ma czytelną sytuację na temat sytuacji finansowej. Dysponuje on zestawieniem przychodów i rozchodów, która będzie miała znaczący wpływ na jego ostateczną decyzję.

Niekiedy poszczególne oferty bankowe online mogą okazać się o wiele bardziej interesujące niż w klasycznej formie. Często zdarza się, że klienci internetowi zyskują atrakcyjne rabaty i zniżki na poczet skorzystania z oferty.

3. Wady internetowych zobowiązań.

W tej kwestii często można spotkać się z działaniem wnioskodawcy pod wpływem impulsu. Niezwykle ciekawe oferty, przyciągające uwagę warunki czy minimum formalności może znacznie wpłynąć na zachowanie i ostateczną decyzję potencjalnego kredytobiorcy. Później okazać się może, że klienci często nie doczytują do końca warunków i regulaminów umów, dzięki skróconej procedurze załatwiania sprawy (która może zająć nawet tylko kilka minut) nie mają dostatecznej ilości czasu na dokładne przemyślenie swojej decyzji.

W przypadku gdy udajecie się do stacjonarnej placówki banku macie większy wachlarz możliwości względem ewentualnej negocjacji warunków umowy. Duża elastyczność banku może sprawić, że z oddziału wyjdziecie z kredytem, który został dopasowany indywidualnie do Waszych potrzeb, a miesięczna stawka spłaty kapitału wraz z odsetkami nie obciąży w znaczący sposób Waszego domowego budżetu.

Kwestia załatwiania formalności online w przypadku ubiegania się o kredyt może wiązać się ze sporym ryzykiem. Wszelkie operacje wykonywane w bankowości online zatwierdzane są za pomocą kodów wysyłanych na numer telefonu w formie SMS. W momencie, gdy te hasła i kody dostaną się w niepowołane ręce istnieje ryzyko, że osoba trzecia będzie usiłowała zaciągnąć pożyczkę przedstawiając się jako wnioskodawca.

Dodaj komentarz