Podstawy ubezpieczenia samochodu

Podstawy ubezpieczenia samochodu

Temat rzeka. Ile osób, tyle zdań, ilu kierowców, tyle systemów wyboru odpowiedniego wariantu. Oczywiście firmy ubezpieczeniowe zapewniają nas w reklamach, iż to właśnie ich produkt jest najlepszy, najpewniejszy i najwygodniejszy. Ale spokojnie, nie dajcie się wkręcić i dokładnie przeanalizujcie to, co otrzymacie w tym czy innym pakiecie.

Cena nie powinna być jedyną wytyczną, gdyż jej niska wartość często jest spowodowana licznymi ubytkami w zakresie odpowiedzialności gwaranta polisy.
 

Ubezpieczenie samochodu to przede wszystkim:

OC, czyli odpowiedzialność cywilna, w przypadku spowodowania szkody osobom trzecim w wyniku kierowania samochodem

AC, czyli Autocasco obejmuje wypłatę odszkodowania w przypadku zniszczenia samochodu lub jego kradzieży czy zwrot kosztów naprawy. 
Bezpośrednia Likwidacja Szkód – to opcja, która umożliwia wypłatę odszkodowania od naszego ubezpieczyciela a nie od firmy, w której sprawca wykupił sobie OC. Ma to znacząco usprawnić proces uzyskiwania zadośćuczynienia, zminimalizować formalności oraz okres oczekiwania klienta na decyzję. 

NNW kierowcy i pasażerów obejmuje ubezpieczeniem osoby, które ucierpiały w przypadku ewentualnej kolizji czy innego zdarzenia drogowego
Ochrona szyb – dodatkowa opcja, pokrywająca koszty naprawy lub wymiany szyb
Assistance – to pomoc drogowa w awaryjnych sytuacjach, obejmuje zazwyczaj doraźną pomoc na miejscu, holowanie czy udostępnienie samochodu zastępczego
Ochrona Prawna – pomaga pokryć koszty doradztwa prawnego w przypadku, gdy będzie ono niezbędne dla zabezpieczenia interesów ubezpieczonego.
Zielona Karta – to ubezpieczenie, które obowiązuje w ruchu zagranicznym

Są to najczęstsze elementy składowe ubezpieczenia komunikacyjnego samochodu, jednakże obecnie firmy z branży, prześcigają się w tworzeniu specjalnych promocji i pakietów dodatkowych usług, które mają swoim zasięgiem przyciągać klientów i zatrzymywać ich przy sobie. Oferty dostępne obecnie na rynku są niezwykle zróżnicowane. Ich zawartość może niejednokrotnie, diametralnie różnić się od siebie. Nie dajcie się zwieść pozorom dobrze brzmiącej nazwy pakietu i nie pozwólcie także na to, by przedstawiciel wcisnął Wam ofertę, z zakresu której nie będziecie w większości korzystać.

Wybieraj ubezpieczenie samochodu nie tylko po cenie
Jeszcze jedną, szczególnie istotną kwestią w zakresie wyboru odpowiedniego ubezpieczenia samochodu jest fakt, iż powinien on być przemyślany także pod kątem jakości usług, jakie oferuje dana firma. To, co mamy napisane w umowie to jedno a to, w jaki sposób będziemy obsłużeni, to zupełnie inna historia. Warto popytać znajomych, prześledzić fora internetowe, zaczerpnąć informacji z różnorodnych zestawień, pokazujących efektywność oraz szybkość działania ubezpieczycieli. Jest to ważne ze względu na fakt, iż szybka wycena szkody, decyzja o wysokości odszkodowania oraz jego wypłata mogą być kluczowe w przypadku konieczności zakupu nowego pojazdu czy też podjęcia leczenia skutków kolizji.

Kupujmy z głową i doceniajmy profesjonalistów, fachowo podchodzących do obsługi klienta, która będzie przez niego odbierana w sposób satysfakcjonujący.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.