Porównywarki ubezpieczeń – dlaczego warto z nich korzystać?

Porównywarki ubezpieczeń – dlaczego warto z nich korzystać?

Wielu Polaków coraz częściej wybór oferty ubezpieczeniowej zleca porównywarkom ubezpieczeń. Według raportu „Finanse w Internecie” przygotowanego przez interaktywnie.com wynika, że jeden z dziesięciu internautów dokonuje zakupu polisy przez Internet.

Jako trzy główne argumenty przemawiające za zakupem polisy online internauci wskazują: oszczędność czasu, niższe opłaty, możliwość załatwienia formalności bez wychodzenia z domu. Ważnym aspektem jest również możliwość porównania ofert. Niestety w Polsce bardzo silny jest efekt o nazwie ROPO (research online, purchase offline), polegający na sprawdzeniu ofert w sieci a zakupie w oddziale.

Biorąc pod uwagę ilość towarzystw ubezpieczeniowy działających polskim rynku, samodzielna weryfikacja każdej z ofert jest procesem wymagającym czasu. Obecność zakładów ubezpieczeń na internetowych porównywarkach jest więc próbą dotarcia do szerszej ilości klientów. Korzyść jest obopólna. Kierowca zapoznaje się z ofertami firm ubezpieczeniowych i wybiera tę najkorzystniejszą, zakład ubezpieczeń zdobywa zadowolonego klienta. Porównanie ubezpieczeń samochodu na rankomat.pl samochodu jest doskonałą drogą do znalezienia oszczędności. Niestety ceny polis komunikacyjnych w Polsce mają tendencję wzrostową. Zatem ten, kto kupuje polisy w konkretnej firmie tylko i wyłącznie z przyzwyczajenia, zdecydowanie traci.

Mimo, że w porównywarki ubezpieczeń w Polsce stają się coraz bardziej popularne, to wciąż nam daleko do krajów Europy Zachodniej. Niestety pod względem zakupów polis przez Internet wciąż zostajemy daleko w tyle. Na szczęście z roku na rok ilość polis kupowanych z wykorzystaniem kanału direct rośnie. Wzrasta również ilość ubezpieczeń, które Polacy kupują z wykorzystaniem porównywarek. Coraz więcej klientów docenia zalety płynące z korzystania z tego typu serwisów. Należy pamiętać, że porównywarki tworzą ludzie, którzy o ubezpieczeniach wiedzą wszystko. Jeśli poszukujemy doradcy ubezpieczeniowego, czemu nie znaleźć go właśnie w Internecie? Korzystając np. z pomocy agenta pracującego w rankomat.pl możemy liczyć na pomoc przy wyborze ubezpieczenia, bez nacisku na ofertę konkretnej firmy. Polisa ma być tania i dobra. Istotną korzyścią płynącą z wykorzystania porównywarek i pomocy pracujących tam doradców jest ich niezależność. Dlaczego?

Agent działający w imieniu jednego zakładu ubezpieczeń jest nastawiony na sprzedaż polisy konkretnej firmy ubezpieczeniowej, podczas gdy porównywarka oraz jej pracownicy sprawdzają oferty w sposób rzetelny i nienastawiony na sprzedaż konkretnego produktu.

Jeśli zastanowimy się nad zaletami jakie niesie za sobą sprawdzenie ofert i zakup polisy przez internetową porównywarkę to nasunie się jeden prosty wniosek: Internet jest dziś nie tylko źródłem wiedzy ale również oszczędności. Dlaczego więc z niego nie skorzystać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.