Róźnice między OC a AC

Róźnice między OC a AC

Jedno ubezpieczenie drugiemu nierówne. Bardzo często zdarza się tak, że różnice w stawkach ubezpieczeniowych dochodzą nawet do 100%. Może być więc tak, że klient za ten sam wariant ubezpieczeniowy zapłaci w konkretnej firmie dwa razy tyle, ile zapłaciłby u konkurencji. Oszczędność jest więc znacząca, a już tym bardziej, że chodzi o jedną i tą samą usługę. Dlatego w przeważającej ilości przypadków klienci wykorzystują kalkulator ubezpieczeń, żeby dowiedzieć się ile finalnie zapłacą.

 

Składka OC

Niestety ciągle spotykamy się z tym, że klienci nadal nie wiedzą, jakie są rodzaje ubezpieczeń albo po prostu ich między sobą nie rozróżniają. Dlatego tak ważne jest, byśmy uświadomili ich w tym zakresie i przekazali informacje na temat tego, jak ubezpieczenia wyglądają od kuchni. Na pierwszy rzut idzie składka OC. Jest ona niczym innym, jak obowiązkowym ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej. Każdy z nas może być taką odpowiedzialnością obarczony w momencie, kiedy wyrządzi szkodę na mieniu drugiego człowieka. To nie ulega żadnym wątpliwościom. Jednakże w momencie, gdy dana osoba ma OC, to za wszystkie straty, jakie wyrządziła, zapłaci jej ubezpieczyciel i to będzie bardzo dobre.

Ubezpieczenia AC

Trzeba pamiętać o tym, że przykładowo uszczerbek na aucie podczas stłuczki drogowej może być bardzo drogi. Oznacza to, ze koszt naprawy takiego auta mógłby być w takim przypadku na tyle wysoki, że dana osoba nie byłaby go w stanie ponieść. Dlatego też trzeba wystosować opcję zabezpieczającą i taką opcją jest właśnie ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Jeżeli natomiast chcemy ubezpieczyć swoje zdrowie i życie podczas podróżowania, to będziemy musieli wykupić NNW. To taki wariant ubezpieczeniowy, który chroni od następstw nieszczęśliwych wypadków. Oczywiście takie ubezpieczenie jest nas w stanie ochronić jedynie od strat finansowych, no bo całkiem normalne jest, że przez żadnymi innymi nie będzie nas w stanie uchronić. Niemniej jednak i taka opcja jest dobra, bo jak wiadomo z braku laku dobry kit. Jeszcze AC, które chroni nasze mienie przed uszkodzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.