Kredyt, a pożyczka z opóźnieniami w BIK

Kredyt, a pożyczka z opóźnieniami w BIK

Kredyt z opóźnieniami w BIK

Jednym z elementów, który wpływa na naszą zdolność kredytową w banku jest historia kredytowa. Sprawdzić jej przebieg możemy w BIK, czyli Biurze Informacji Kredytowej. Dowiemy się z niej czy spłaciliśmy nasze wcześniejsze zobowiązania czy może aktualnie mamy jakieś zadłużenie. Sprawdzimy też czy spłacaliśmy swoje zadłużenie terminowo czy może zalegamy z jakimiś płatnościami.

Jeśli staramy się o kredyt w banku mamy pewność, że ten złoży zapytanie do BIK i zweryfikuje naszą historię kredytową. W przypadku banków jest to bowiem wymóg prawa bankowego. To właśnie ustawodawca nałożył na banki obowiązek weryfikacji potencjalnego kredytobiorcy w BIK, każdorazowo kiedy tylko składamy wniosek o kredyt. Jeśli wszystkie swoje zobowiązania spłacaliśmy terminowo wszystko jest w porządku. Problemy pojawią się natomiast kiedy nasza historia w BIK, delikatnie mówiąc, nie jest pozytywna. Jeśli mieliśmy opóźnienia w spłacie kredytu, bądź aktualnie mamy zadłużenie, którego nie spłacamy terminowo nasze szanse na kredyt są znacznie mniejsze,a  niekiedy definitywnie nie mamy na niego szans.

Pożyczka z opóźnieniami w BIK

W przeciwieństwie do banków, instytucje pozabankowe nie mają obowiązku weryfikacji swoich klientów w BIK. Aby pożyczać pieniądze, trzeba być ich właścicielem (banki natomiast kredytują środki, które tak na prawdę nie są ich własnością dlatego też, podlegają innym regulacjom niż instytucje pozabankowe). Jednakże, za naszą zgodą, instytucja pożyczkowa również ma wgląd do danych zawartych w BIK. To co znowu różni je od banków to fakt, że przy wydawaniu decyzji nie są związane tym, co widnieje w BIK. Z tego powodu zaobserwować możemy chociażby liczne reklamy, które zgodnie głoszą hasła „pożyczka bez BIK”.

Kredyt, a pożyczka z opóźnieniami w BIK

Bezapelacyjnie i jednogłośnie musimy przyznać, że w przypadku jakichkolwiek opóźnień w BIK większe szanse mamy na pożyczkę w instytucji pozabankowej, aniżeli na kredyt w banku. Często w banku jest to wręcz niemożliwe. Jednakże każda sytuacja jest inna i opóźnienia w BIK opóźnieniom nie równe. Oczywiście, kredyt bankowy będzie znacznie tańszym rozwiązaniem. Jeżeli jednak bank odmówi nam udzielenia kredytu ze względu na opóźnienia w BIK, możemy starać się o pożyczkę w firmie pozabankowej. Ze względu na to, że nie jest ona związana w podejmowaniu decyzji danymi zawartymi w BIK, może znacznie przychylniej odnieść się do naszej historii kredytowej. Z tego właśnie powodu w przypadku opóźnień w BIK większość z nas kredytować środki może jedynie w instytucji pozabankowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.