Od czego zależy szybkie dostanie pieniędzy?

Od czego zależy szybkie dostanie pieniędzy?

Czasem zdarzyć może nam się taka nieprzewidziana sytuacja, kiedy po prostu potrzebujemy pieniędzy zaraz, teraz, natychmiast. Może to być choroba, wypadek, nagła utrata czasy czy awaria niezbędnego urządzenia. Nie każdy ma na taką okazję przygotowane oszczędności, a problem trzeba rozwiązać jak najszybciej. Wtedy też jedynym rozwiązaniem może być pożyczenie odpowiedniej sumy. Tylko od czego zależy szybkie dostanie pieniędzy w banku czy firmie pożyczkowej? Jak maksymalnie przyspieszyć ten proces?

Czy szybki kredyt w banku jest możliwy?

Co prawda banki starają się jak najbardziej usprawniać proces przyznawania kredytów https://bydgoszcz.habzafinanse.com.pl/, ale wciąż powszechnie uważa się, że na otrzymanie kredytu trzeba trochę poczekać. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że bank nie każe nam czekać dlatego, że chce nas zdenerwować. Po prostu musi upewnić się, że jesteśmy wiarygodnymi klientami i przyznanie nam pożądanego kredytu nie skończy się w przyszłości problemami z jego terminową spłatą. Ciężko jest zrobić to szybko, dobrze i dokładnie. Możemy pomóc bankowi i nieco przyspieszyć cały proces, jeśli przyjdziemy do niego już uzbrojeni w cały pakiet potrzebnych dokumentów: zaświadczeń o dochodach, wyciągów z konta bankowego i innych, które mogą okazać się przydatne.

Warto wcześniej zadzwonić i zapytać, czego bank może od nas oczekiwać. Powinniśmy się upewnić, że wszystkie dokumenty, formularze i wnioski są prawidłowo wypełnione, aby nie musieć potem robić żadnych poprawek. Ciekawym rozwiązaniem jest także kredyt na PIT, udzielany jedynie przez kilka miesięcy w roku. W jego przypadku wystarczy udać się do banku z deklaracją podatkową za rok poprzedni i dowodem osobistym. Cały proces powinien zająć znacznie mniej czasu. Natomiast tak czy inaczej nie da się ukryć, że jeśli interesują nas szybkie pieniądze, to w banku w większości przypadków ich tam nie otrzymamy.

Szybkie pożyczki w instytucjach pozabankowych

Firmy pożyczkowe oferują pieniądze znacznie szybciej i wygodniej niż banki. Wniosek możemy złożyć nawet przez Internet, a całość może zająć mniej niż kilkanaście minut. Często jedyne, co będzie wymagane, to weryfikacja swojej tożsamości (na ogół poprzez przesłanie skanu swojego dowodu osobistego) i złożenie oświadczenia o dochodach. Co ważne, nasz wniosek rozpatrzony może zostać jeszcze tego samego dnia, a nawet w ciągu kilku godzin. Niedługo później możemy na swoim koncie spodziewać się otrzymania przelewu. Niektóre firmy pożyczkowe przesyłają pożyczkobiorcom pieniądze nawet w weekendy, chociaż wciąż jest to w dużej mierze rzadkość.

Jeśli więc potrzebujemy pieniędzy nagle, może to być nasza najlepsza (a w zasadzie jedyna) opcja. Należy jednak pamiętać, że tego typu szybkie pożyczki mają także swoje wady. Na ogół musimy liczyć się w ich przypadku z bardzo wysokim kosztem całkowitym pożyczki: oprocentowanie, prowizje i opłaty dodatkowe będą w wielu przypadkach znacznie wyższe niż w banku. RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, danej pożyczki może wynosić w parabanku kilkaset, a nawet kilka tysięcy procent. Oznacza to, że zapłacimy za pożyczkę wielokrotnie więcej, niż w jej ramach otrzymaliśmy.

Jak pożyczać szybko i tanio?

Jest na powyższy problem pewne rozwiązanie. Wiele firm pożyczkowych oferuje „darmową” pierwszą chwilówkę. Warto dokładnie zapoznać się z ofertą, aby przypadkiem nie paść ofiarą oszustwa, ale faktycznie zdarza się, że można wziąć pożyczkę bez żadnych kosztów. Oznacza to, że nie będziemy musieli liczyć się z oprocentowaniem, prowizjami czy innymi kosztami dodatkowymi.

Jedynym minusem tego typu ofert jest to, że zazwyczaj takie darmowe pożyczki trzeba spłacić bardzo szybko. Jeśli jednak zależy nam na czasie i potrzebujemy pieniędzy, lepszego wyjścia prawdopodobnie nie znajdziemy. Musimy jednak być pewni, że będziemy w stanie na czas spłacić pożyczkę, ponieważ często jej nieterminowa spłata wiązać się będzie z naliczaniem wysokich odsetek i kar.

Jeśli zastanawiamy się, od czego zależy szybkie dostanie pieniędzy, odpowiedź jest prosta – od tego, jak bardzo osoba lub instytucja udzielająca nam pożyczki jest skłonna zaryzykować. Banki ryzykować nie chcą, więc sprawdzają swoich klientów bardzo dokładnie. Inaczej jest z firmami pożyczkowymi, do których to kierują się przede wszystkim właśnie osoby poszukujące szybkiej gotówki. Tam też powinniśmy się zwrócić, jeżeli interesuje nas jak szybko pożyczyć pieniądze. Warto jednak przedtem poradzić się specjalisty Bydgoszcz Habza Finanse aby znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Dodaj komentarz