Jaki bank da kredyt ze złym BIK? – sprawdź listę

Jaki bank da kredyt ze złym BIK? – sprawdź listę

Jaki bank da kredyt ze złym BIK? – sprawdź listę

Przez BIK określa się nic innego, jak Biuro Informacji Kredytowej. Jest to instytucja, która umożliwia przechowywanie, gromadzenie, jak również udostępnianie danych o osobach zaciągających zobowiązania finansowe. Ważną informacją jest to, że do BIK trafiają informacje zarówno o tym zobowiązaniach finansowych spłacanych terminowo, jak i tych spłacanych nieterminowo. Są one przechowywane przez okres pięciu lat. Wszystko to z powodu takiego, aby w razie wnioskowania o inny kredyt lub pożyczkę, instytucja finansowa miała możliwość sprawdzenia, czy dany klient wywiązywał się dotychczas ze swoich zobowiązań finansowych. Bowiem, jeżeli tak nie było to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że również w przypadku kolejnego zobowiązania nie będzie on w stanie dotrzymać wymaganego terminu płatności. Wiele osób zapewne zastanawia się, czy zawsze trzeba wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych w Biurze Informacji Kredytowej. Otóż, w takiej sytuacji należy powiedzieć, że w chwili obecnej nie ma możliwości wzięcia kredytu lub pożyczki, a nawet zaciągnięcia abonamentu na telefon komórkowy bez wyrażenia zgody na przetwarzanie takich danych. Warto zaznaczyć również przede wszystkim to, że przed 2012 rokiem do Biura Informacji Kredytowej wpływały wyłącznie informacje o zobowiązaniach finansowych zaciąganych w bankach. Z kolei po 2012 roku do bazy tej trafią także informacje o spłacanych pożyczkach z pozostałych instytucji finansowych, również jeżeli chodzi o tak zwane chwilówki. Każdego roku coraz większa liczba osób decyduje się na wzięcie kredytów. Trzeba jednak pamiętać, że bank za każdym razem odmówi nam jego udzielenia, jeżeli posiadamy negatywny wpis w Biurze Informacji Kredytowej. Natomiast alternatywą dla kredytów bankowych w takim przypadku mogą okazać się pożyczki z instytucji pozabankowych. Należy również zaznaczyć, że negatywny wpis w Biurze Informacji Kredytowej pojawia się dopiero, gdy zwlekamy z uregulowaniem swojego zobowiązania finansowego dłużej, niż trzydzieści dni.

Czy każda instytucja pozabankowa będzie w stanie udzielić nam pożyczki, gdy posiadamy negatywny wpis w Biurze Informacji Kredytowej?

W obecnej chwili istnieje coraz więcej instytucji pozabankowych, które będą w stanie udzielić nam pożyczki, nawet jeżeli posiadamy negatywny wpis w Biurze Informacji Kredytowej. Trzeba jednak pamiętać, że zazwyczaj takie pożyczki są wysoko oprocentowane, a ich wymagalność spłaty jest dość krótka. W większości przypadku wymagalność terminu spłaty nie przekracza sześćdziesięciu dni. Dlatego decydując się na kolejne zobowiązanie finansowe, mając już inne długi, powinniśmy dokładnie się zastanowić, czy będziemy w stanie je w terminie uregulować. Bowiem, jeżeli nie będziemy w stanie tego zrobić to wtedy musimy liczyć się z tym, że nas dług względem wierzycieli w sposób automatycznie wzrośnie. Instytucje pozabankowe charakteryzują się również tym, że aby uzyskać od nich pożyczkę można to zrobić bez wychodzenia z domu i przy spełnieniu wyłącznie minimum formalności. Do formalności, jakie trzeba spełnić, aby móc uzyskać takie zobowiązanie finansowe można zakwalifikować przede wszystkim takie kwestie jak: posiadanie obywatelstwa polskiego, posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych, dysponowanie ważnym dowodem osobistym, jak również posiadanie własnego numeru rachunku bankowego. Własny numer rachunku bankowego jest w tym przypadku bardzo istotny przede wszystkim z dwóch przyczyn. Jedną z nich jest to, że na podstawie tego rachunku, instytucja finansowa ma możliwość zweryfikowania poprawności danych podanych we wniosku o pożyczkę, z tymi które widnieją na rachunku bankowym. Natomiast drugim powodem konieczności podania rachunku bankowego jest nic innego, jak potrzeba przelania przez instytucję finansową pożyczonych pieniędzy przez danego klienta. Oczywiście należy pamiętać również o tym, aby korzystać wyłącznie ze sprawdzonych instytucji finansowych, które nie tylko świadczą swoje usługi na rynku finansowym już od wielu lat, ale również posiadają odpowiednie zabezpieczenia na swojej stronie www, dzięki którym dane klienta nie trafią w ręce nie powołanych do tego osób trzecich. Należy również pożyczać wyłącznie takie kwoty, które będziemy w stanie spłacić. Samokontrola w tym zakresie jest niezwykle istotna, ponieważ parabanki nie oczekują od swoich klientów pokazywania zaświadczeń o dochodach, czy też zaświadczeń o zatrudnieniu. Dlatego nie są one w stanie samodzielnie zweryfikować, czy pensja otrzymywana przez danego pożyczkobiorcę będzie wystarczająca, aby móc uregulować swojego zobowiązanie finansowe w sposób terminowy, czyli taki, który został ściśle określony w umowie.

Vivus

Firma Vivus jest jedną z najczęściej wybieranych instytucji finansowych. Wszystko dlatego, ponieważ zawieranie pożyczki odbywa się na bardzo przejrzystych zasadach. Jest to firma finansowa, która oferuje zaciąganie pożyczek nawet przez te osoby, które posiadają negatywny wpis w Biurze Informacji Kredytowej. Oprócz tego, aby dostać pożyczkę w tej instytucji wystarczy spełnić wyłącznie minimum formalności. To wszystko sprawia, że Vivus każdego roku decyduje się wybierać coraz większe grono klientów. Firma ta posiada ugruntowaną pozycję na rynku. Swoją działalność pełni na polskim rynku finansowym od wielu lat. Firma ta charakteryzuje się dużym bezpieczeństwem. Początkowi klienci mogą pożyczyć maksymalną kwotę 3 tysięcy złotych. Natomiast z każdym kolejnym razem, gdy decydujemy się na wzięcie takiego zobowiązania finansowego, suma ta znacząco rośnie. Maksymalnie w tej firmie można pożyczyć do 7 500 złotych. Jest więc to dużo w porównaniu z innymi instytucjami finansowymi, które świadczą swoje usługi w podobnym zakresie. Vivus charakteryzuje się również tym, że udziela pożyczek wyłącznie na krótki okres czasu. Przy pierwszej pożyczce jest to okres nie dłuższy niż sześćdziesiąt dni. Z kolei podczas następnych pożyczek okres spłaty zobowiązania wynosi trzydzieści dni. Decydując się na pożyczkę w tej instytucji wszystkie formalności możemy załatwić bez wychodzenia z domu. W ten sposób jesteśmy w stanie zaoszczędzić nie tylko swój cenny czas, ale również mamy możliwość zachowania pewnej dozy anonimowości.

Lendon

Lendon jest to przedsiębiorstwo finansowe, które charakteryzuje się przede wszystkim tym, że udziela pożyczek dla osób posiadających negatywny wpis w Biurze Informacji Kredytowej. Firma ta działa na polskim rynku finansowym już od 2010 roku i z powodzeniem każdego roku zyskuje coraz większe grono zadowolonych klientów. Decydując się na wzięcie zobowiązania finansowego w tej instytucji mamy również możliwość przedłużenia terminu spłaty, jeżeli nie będziemy mogli tego dokonać w pierwotnym terminie. Oczywiście, aby taki termin mógł zostać wydłużony to będziemy musieli uiścić w tym celu pewną opłatę, która będzie w głównej mierze uzależniona od tego, jak wysoką kwotę pożyczki zaciągnęliśmy. Lendon to pożyczki bezpieczne, które należy spłacić w terminie nie dłuższym niż trzydzieści dni. Trzeba także dodać, że podobnie jak w Vivus, nowi klienci mogą liczyć na maksymalną kwotę 3 tysięcy złotych. Natomiast z każdą kolejną pożyczką suma pieniędzy do pożyczenia wzrasta. Maksymalnie w tej firmie można pożyczyć do 6 tysięcy złotych.

Na co w głównej mierze należy uważać podczas zawierania pożyczek?

Podczas zawierania pożyczek należy uważać na kilka kluczowych kwestii. Do których można zaliczyć przede wszystkim to, czy dana firma pożyczkowa nie posiada zbyt wygórowanego oprocentowania, jak również to, czy strona internetowa firmy, od której pożyczamy, posiada odpowiednie zabezpieczenia w postaci szyfrowania. Trzeba również dodać, że każdy potencjalny pożyczkobiorca ma możliwość przeczytania umowy przed jej rzeczywistym zawarciem. Dlatego warto się z taką umową w sposób odpowiedni zapoznać. Bowiem, jeżeli jakieś jej zapisy będą dla nas podejrzane to w każdym momencie możemy zrezygnować ze składania wniosku. Trzeba również pamiętać, że każda osoba, która zawiera umowę o pożyczkę przez internet, czyli na odległość, ma możliwość odstąpienia od umowy w terminie czternastu dni, licząc od momentu jej zawarcia. Aczkolwiek wtedy musimy pamiętać, że w takiej sytuacji będziemy zobowiązani do zwrotu całej pożyczonej kwoty w trybie natychmiastowym.

Czym są pożyczki oddłużeniowe?

Osoby, które posiadają negatywny wpis w Biurze Informacji Kredytowej mają możliwość skorzystania z tak zwanych pożyczek oddłużeniowych. Aczkolwiek trzeba pamiętać, aby móc dostać taką pożyczkę oddłużeniową należy zagwarantować instytucji finansowej pewne zabezpieczenie. Zabezpieczeniem takim może być na przykład nieruchomość. Oczywiście zależy to, na jaką kwotę chcemy dane zobowiązanie finansowe zaciągnąć. Otóż, trzeba zaznaczyć przede wszystkim to, że istnieją trzy rodzaje pożyczek oddłużeniowych, a można do nich zaliczyć takie rodzaje jak:

  • zaciągnięcie kredytu w banku spółdzielczym – dzięki takiemu rozwiązaniu możemy uzyskać zobowiązanie finansowe na spłatę swoich dotychczasowych długów, którego okres wymagalności spłaty będzie rozłożony nawet na dwadzieścia lat
  • pożyczki pod zastaw nieruchomości – jest to jedna z najczęściej wybieranych form pożyczek oddłużeniowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu dany klient jest w stanie pożyczyć nawet 50 procent wartości swojej nieruchomości, którą zdecydował się zastawić
  • pożyczka oddłużeniowa w SKOK-ch – takie rozwiązanie charakteryzuje się przede wszystkim tym, że klient ma możliwość zwarcia pożyczki nawet na okres dwudziestu lat. Należy również zaznaczyć, że w takiej sytuacji pożyczka oddłużeniowa jest udzielana na podobnych warunkach, jak kredyty gotówkowe w bankach komercyjnych. Aczkolwiek trzeba pamiętać, że pożyczka oddłużeniowa w SKOK-ch jest dość wysoko oprocentowana

Warto również zaznaczyć, że nie są to oferty pożyczek oddłużeniowych dla wszystkich zainteresowanych osób. Bowiem trzeba pamiętać, że pożyczki oddłużeniowe są kierowane dla tej grupy osób, które nie są w stanie uzyskać normalnego finansowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.